En snygg fälg på 22" från MSW. Denna modell har MSW valt att kalla för MSW 51 G.Blk/Pol. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 10". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 21 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.5 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MSW MSW 51 G.Blk/Pol. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 5162 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 162 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW 51 G.Blk/Pol |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 21 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
MSW 51 G.Blk från MSW är en fälg på 22" med en bredd på 10" och ET 21 mm. Bultcirkeln är 5/120.
MSW 51 G.Blk/Pol från MSW. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
MSW 51 G.Blk/Pol 22" från MSW med 10" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 26 mm. MSW MSW 51 G.Blk/Pol är 22" och har en bultcirkel på 5/112.