Om du letar efter bra 21"-fälgar kan MSW MSW 51 G.Blk vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. MSW MSW 51 G.Blk fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 130 mm (bultcirkel 5/130).
Inpressningsdjupet för MSW MSW 51 G.Blk är 65 mm. Centrumhålet är 71.5 mm stort. MSW MSW 51 G.Blk kan du köpa från BytHjul för endast 4498 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 498 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW 51 G.Blk |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 65 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
MSW MSW 51 G.Blk/Pol, 21"-fälg, 9.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 65 mm.
Fälg från MSW på 21" med modellnamnet MSW 51 G.Blk. Bultcirkeln är 5/130, bredden 9.5" och ET-måttet är 60 mm.
MSW 51 G.Blk/Pol från MSW. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
MSW 51 G.Blk/Pol 21" från MSW med 11.5" bredd och ET på 66 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.