Om du letar efter bra 22"-fälgar kan MSW MSW 51 G.Blk vara värt att ta en titt på. MSW MSW 51 G.Blk har en fälgbredd som är 10". Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 36 mm. Denna fälg har ett navhål som är 84 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag MSW MSW 51 G.Blk för 5097 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 097 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW 51 G.Blk |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 84 mm |
Fälg från MSW på 22" med modellnamnet MSW 51 G.Blk/Pol. Bultcirkeln är 5/130, bredden 10" och ET-måttet är 36 mm.
MSW 51 G.Blk från MSW. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 28 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
MSW 51 G.Blk från MSW är en fälg på 22" med en bredd på 10" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/130.
MSW 51 G.Blk/Pol från MSW. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.