Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 10200 kronorsklassen. Fälgen heter Hyper XT HLT Gloss Black och den tillverkas av OZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Fälgens ET-mått är 46 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.5 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ Hyper XT HLT Gloss Black 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 164 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. OZ Hyper XT HLT Grey Polished är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 30 mm.
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.