Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 10500 kronorsklassen. Fälgen heter Hyper XT HLT Grey Polished och den tillverkas av OZ. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Hyper XT HLT Grey Polished har en fälgbredd på 10". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 110 mm och 5 hål för bultar.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Hyper XT HLT Grey Polished är 34 mm. Detta är en fälg med 65.1 mm stort navhål. BytHjul säljer idag OZ Hyper XT HLT Grey Polished för 10436 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 436 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Grey Polished |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Hyper XT HLT Grey Polished från OZ. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 19 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ Hyper Xt Hlt Dark Graphite Machined Lip, 22"-fälg, 11.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 34 mm.
21"-fälg från OZ av modellen Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 19 mm.
OZ Hyper XT HLT Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 50.