Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 9600 kronorsklassen. Fälgen heter Superturismo Aero HLT Grey och den tillverkas av OZ. Fälgens bredd är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Superturismo Aero HLT Grey är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 50 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på OZ Superturismo Aero HLT Grey är 75.1 mm stort. BytHjul säljer idag OZ Superturismo Aero HLT Grey för 9527 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 527 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero HLT Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Superturismo Aero HLT Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 27 mm.
Superturismo Aero HLT Grey 20" från OZ med 8" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Superturismo Aero HLT Grey från OZ är en fälg på 20" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. OZ Superturismo Aero HLT Grey är 20" och har en bultcirkel på 5/108.