Med ett pris på 9842 kronor är OZ Superturismo Aero HLT Grey ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 22 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 75.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 9842 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 842 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero HLT Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 22 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
OZ Superturismo Aero HLT Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 20.
OZ Superturismo Aero HLT Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 28.
Superturismo Aero HLT Grey 20" från OZ med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
OZ Superturismo Aero HLT Grey, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.