Med ett pris på 4138 kronor är OZ OZ Rally Desert M.Blk ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. OZ OZ Rally Desert M.Blk har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för OZ Rally Desert M.Blk är 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 79.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ OZ Rally Desert M.Blk. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4138 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 138 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Desert M.Blk |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
18"-fälg från OZ av modellen OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter OZ Rally Desert M.Blk.
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. OZ OZ Rally Desert M.Blk är 18" och har en bultcirkel på 5/108.