Med ett pris på 4230 kronor är OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip är 5/112.
Denna variant av OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 79.1 mm. BytHjul säljer OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip 18" i sin webbshop för 4230 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 230 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.
OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip, 18"-fälg, 8" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 45 mm.
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 55 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.