Detta är en OZ-fälg av modellen OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/120.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip är 35 mm. Denna variant av OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip har ett navhål/centrumhål som är 65.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4230 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 230 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip, 18"-fälg, 8" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 45 mm.
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 55 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
18"-fälg från OZ av modellen OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.