OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och OZ Superturismo Dakar M.Blk 22" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk har en fälgbredd på 10.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 52 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 79.1 mm stort. OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 576 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Superturismo Dakar M.Blk |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 31 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ är en fälg på 22" med en bredd på 9.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk är 22" och har en bultcirkel på 5/120.
OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk, 22"-fälg, 9.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 52 mm.