Med ett pris på 8367 kronor är OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk ett bra alternativ bland 22"-fälgarna. Denna fälg är 9.5" bred. Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 52 mm. Centrumhålet på denna fälg är 72.6 mm stort. OZ Superturismo Dakar M.Blk 22" är en snygg fälg för 8367 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 367 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Superturismo Dakar M.Blk |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk, 22"-fälg, 9.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 52 mm.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk är 22" och har en bultcirkel på 5/112.
OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 31 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ är en fälg på 22" med en bredd på 9.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.