OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk är en fälg på 22" från OZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 79.1 mm stort. BytHjul säljer idag OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk för 8367 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 367 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Superturismo Dakar M.Blk |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 31 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk är 22" och har en bultcirkel på 5/112.
20"-fälg av modellen OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 40 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk är 22" och har en bultcirkel på 5/120.