Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5600 kronorsklassen. Fälgen heter OZ Superturismo Evoluzione G.Blk och den tillverkas av OZ. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ OZ Superturismo Evoluzione G.Blk har en fälgbredd på 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
Fälgens ET-mått är 38 mm. Centrumhålet på denna fälg är 75.1 mm stort. En uppsättning OZ OZ Superturismo Evoluzione G.Blk kan bli din för endast 5585 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 585 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Superturismo Evoluzione G.Blk |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
OZ OZ Superturismo Evoluzione G.Blk, 18"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
19"-fälg från OZ av modellen OZ Superturismo Evoluzione G.Blk. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 44 mm.
OZ Superturismo Evoluzione G.Blk från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ Superturismo Evoluzione G.Blk från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.