Om du letar efter bra 17"-fälgar kan OZ Rally Raid Black vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Rally Raid Black har en fälgbredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Rally Raid Black är 5/114.3.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Rally Raid Black är 40 mm. Denna variant av Rally Raid Black har ett navhål/centrumhål som är 79 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Rally Raid Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3426 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 426 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Raid Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 79 mm |
17"-fälg från OZ av modellen OZ Rally Raid G.Bronze. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 40 mm.
OZ OZ Rally Raid G.Bronze, 17"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 35 mm.
Rally Raid Black från OZ är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 10 mm. OZ OZ Rally Raid M.Blk är 18" och har en bultcirkel på 5/120.