OZ OZ Rally Raid G.Bronze är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. Fälgbredden för denna variant av OZ OZ Rally Raid G.Bronze är 8". OZ OZ Rally Raid G.Bronze fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Fälgens ET-mått är 35 mm. Centrumhålet är 79.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ OZ Rally Raid G.Bronze 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 334 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Raid G.Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
17"-fälg från OZ av modellen OZ Rally Raid G.Bronze. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 40 mm.
Rally Raid Black från OZ är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
OZ Rally Raid Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.
OZ OZ Rally Raid G.Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.