En snygg fälg på 20" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf. OZ OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf har en fälgbredd som är 8.5". OZ OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 5/114.3).
Glöm inte kolla att ET 42 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet på denna fälg är 75.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 6047 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 047 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 75.1 mm |
OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf från OZ. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
OZ OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 38.
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf.
17"-fälg av modellen OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 42 mm.