OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf 17" är inget undantag. OZ OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf har en fälgbredd som är 7". Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/100 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 68.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag OZ OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf för 3550 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 550 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 68.1 mm |
OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf från OZ. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. OZ OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf är 20" och har en bultcirkel på 5/114.3.
OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf från OZ. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
OZ OZ Superturismo TGR-WRT M.Graf är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 38.