OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip har en fälgbredd som är 8". OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip fästs med 6 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 130 mm (bultcirkel 6/130).
Inpressningsdjupet för OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 84.0 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 230 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 6/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 84.0 mm |
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip, 18"-fälg, 8" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 45 mm.
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
OZ OZ Rally Desert M.Blk är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 6 bultar. 8" bredd och ET 45.