Med ett pris på 5608 kronor är OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av OZ Superturismo Dakar M.Blk kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. Navhålet på OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk är 79.1 mm stort. OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 608 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Superturismo Dakar M.Blk |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 31 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ Superturismo Dakar M.Blk från OZ är en fälg på 22" med en bredd på 9.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. OZ OZ Superturismo Dakar M.Blk är 22" och har en bultcirkel på 5/112.
20"-fälg från OZ av modellen Superturismo Dakar Matt Gun Metal Silver Lettering. Bultcirkeln är 5/120, bredden 20" och ET-måttet 40 mm.