OZ Rally Raid Black är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Rally Raid Black har en fälgbredd på 8". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 35 mm. Navhålet på OZ Rally Raid Black är 65 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ Rally Raid Black 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 426 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Raid Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 65 mm |
OZ Rally Raid G.Bronze från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
OZ Rally Raid G.Bronze 17" från OZ med 8" bredd och ET på 0 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
17"-fälg från OZ av modellen OZ Rally Raid G.Bronze. Bultcirkeln är 6/120, bredden 17" och ET-måttet 35 mm.
Denna 17"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 0 mm. Modellen heter Rally Raid Black.