Om du letar efter bra 18"-fälgar kan OZ OZ Rally Desert M.Blk vara värt att ta en titt på. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 55 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 65.1 mm stort. OZ OZ Rally Desert M.Blk är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ OZ Rally Desert M.Blk från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 138 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Desert M.Blk |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 55 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. OZ OZ Rally Desert M.Blk är 18" och har en bultcirkel på 5/120.
OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip, 18"-fälg, 8" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 45 mm.
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.