Detta är en OZ-fälg av modellen OZ Rally Desert M.Blk. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ OZ Rally Desert M.Blk har en fälgbredd på 8". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 65.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Du hittar mer information om OZ OZ Rally Desert M.Blk genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 138 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Desert M.Blk |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip, 18"-fälg, 8" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 45 mm.
18"-fälg av modellen OZ Rally Desert M.Blk från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 55 mm.
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 55 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.