Denna 20"-fälg från OZ har modellnamnet Superturismo Aero HLT Grey. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av OZ Superturismo Aero HLT Grey har en bredd på 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 130 mm och 5 hål för bultar.
Glöm inte kolla att ET 49 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 71.5 mm stort. Superturismo Aero HLT Grey 20" är en snygg fälg för 9632 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 632 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero HLT Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 49 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
Denna 20"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 54 mm. Modellen heter Superturismo Aero HLT Grey.
20"-fälg av modellen Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 52 mm.
Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 56 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 70 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.