OZ Leggera HLT Silver är en fälg på 21" från OZ. Bredden på denna fälg är 11". Bultcirkeln för denna fälg är 5/130.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 66 mm. Denna variant av Leggera HLT Silver har ett navhål/centrumhål som är 71.5 mm stort. Leggera HLT Silver 21" är en snygg fälg för 8003 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 003 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Leggera HLT Silver |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 66 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
21"-fälg av modellen Leggera HLT Gloss Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 66 mm.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 66 mm. OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
21"-fälg från OZ av modellen Leggera HLT Silver. Bultcirkeln är 5/130, bredden 21" och ET-måttet 67 mm.
21"-fälg från OZ av modellen Leggera HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 21" och ET-måttet 67 mm.