Hyper XT HLT Gloss Black 20" är en snygg fälg som tillverkas av OZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 11". Fälgen har en bultcirkel som är 5/130, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 130 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 55 mm. Denna fälg har ett navhål som är 71.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. OZ Hyper XT HLT Gloss Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ Hyper XT HLT Gloss Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 529 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Denna 20"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Hyper XT HLT Gloss Black.
Hyper XT HLT Grey Polished 20" från OZ med 11" bredd och ET på 37 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
OZ Hyper XT HLT G.Blk från OZ. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 61 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Fälg från OZ på 21" med modellnamnet Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 11.5" och ET-måttet är 58 mm.