Detta är en OZ-fälg av modellen OZ Rally Raid M.Blk. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av OZ OZ Rally Raid M.Blk har en bredd på 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Glöm inte kolla att ET 48 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. OZ OZ Rally Raid M.Blk har ett centrumhål (navhål) på 71.5 mm. OZ Rally Raid M.Blk 18" är en snygg fälg för 4209 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 209 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Raid M.Blk |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
OZ Rally Raid M.Blk 18" från OZ med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 6/130.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 10 mm. OZ OZ Rally Raid M.Blk är 18" och har en bultcirkel på 5/120.
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter OZ Rally Raid M.Blk.
Denna 17"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter OZ Rally Raid M.Blk.