OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Rally Raid Black 17" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Rally Raid Black har en fälgbredd på 8". Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 6 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 6/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet för OZ Rally Raid Black är 20 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag OZ Rally Raid Black för 3426 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 426 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Rally Raid Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 6/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 66 mm |
Denna 17"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 6/114.3 och ett inpressningsdjup på 20 mm. Modellen heter OZ Rally Raid G.Bronze.
OZ Rally Raid G.Bronze 17" från OZ med 8" bredd och ET på 37 mm. Fälgens bultcirkel är 6/114.3.
17"-fälg från OZ av modellen OZ Rally Raid G.Bronze. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 40 mm.
OZ Rally Raid G.Bronze från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/150.