Rial M12X Polar Silver är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Rial. Rial M12X Polar Silver har en fälgbredd som är 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Rial M12X Polar Silver är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 20 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. En uppsättning Rial M12X Polar Silver kan bli din för endast 2238 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 238 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | M12X Polar Silver |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 20 mm. Rial M12X Diam Black Pol är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Rial M12X Polar Silver, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 34 mm.
Fälg från Rial på 19" med modellnamnet M12X Polar Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 52 mm.
M12X Polar Silver från Rial. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.