Rial X12 Polar Silver är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Rial. Fälgbredden för denna variant av Rial X12 Polar Silver är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 54 mm. Rial X12 Polar Silver har ett centrumhål (navhål) på 66.5 mm. X12 Polar Silver 19" är en snygg fälg för 1475 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 475 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X12 Polar Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 54 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Rial X12 Polar Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
Rial X12 Polar Silver, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 27 mm.
17"-fälg av modellen X12 Polar Silver från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 47 mm.
Denna 18"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter X12 Polar Silver.