Om du letar efter bra 20"-fälgar kan AEZ Seattle Dark vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 8" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 39 mm. Centrumhålet är 66.6 mm stort. BytHjul säljer AEZ Seattle Dark 20" i sin webbshop för 5657 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 657 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 39 mm.
Seattle Dark 19" från AEZ med 8" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Seattle Dark 20" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/130, bredden 8" och ET-måttet är 40 mm.