Med ett pris på 1489 kronor är ATS Auvora Silver ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Denna fälg är 6.5" bred. ATS Auvora Silver fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Glöm inte kolla att ET 46 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 57.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för ATS Auvora Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1489 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 489 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Auvora Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Fälg från ATS på 16" med modellnamnet Auvora Dark Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 6.5" och ET-måttet är 46 mm.
ATS Auvora Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 42.
Fälg från ATS på 16" med modellnamnet Auvora Silver. Bultcirkeln är 5/100, bredden 6.5" och ET-måttet är 47 mm.
ATS Auvora Dark Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 42.