ATS har många snygga fälgar i sitt utbud och Competition 2 Matt Black Polished 20" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9" passar. ATS Competition 2 Matt Black Polished fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 30 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. Du hittar mer information om ATS Competition 2 Matt Black Polished genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 852 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Competition 2 Matt Black Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
20"-fälg av modellen Competition 2 Matt Black Polished från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 50 mm.
Competition 2 Matt Black Polished 20" från ATS med 9" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Competition 2 Matt Black Polished Lip 18" från ATS med 8.5" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Competition 2 Matt Black Polished från ATS. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.