Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2800 kronorsklassen. Fälgen heter Auvora Dark Grey och den tillverkas av ATS. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. ATS Auvora Dark Grey har en fälgbredd på 8". ATS Auvora Dark Grey har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Auvora Dark Grey är 32 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. Auvora Dark Grey 19" är en snygg fälg för 2739 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 739 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Auvora Dark Grey |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
19"-fälg från ATS av modellen Auvora Dark Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 26 mm.
Auvora Dark Grey från ATS. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 20"-fälg från ATS har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 20 mm. Modellen heter Auvora Dark Grey.
ATS Auvora Dark Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 39.