Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5700 kronorsklassen. Fälgen heter Competition 2 Matt Black och den tillverkas av ATS. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. ATS Competition 2 Matt Black har en fälgbredd på 11". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på ATS Competition 2 Matt Black är 5/130.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 66 mm. Centrumhålet är 71.6 mm stort. BytHjul säljer ATS Competition 2 Matt Black 20" i sin webbshop för 5658 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 658 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Competition 2 Matt Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 66 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
19"-fälg av modellen Competition 2 Matt Black Polished från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 51 mm.
20"-fälg av modellen Competition 2 Matt Black Polished från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 50 mm.
Competition 2 Matt Black Polished Lip 18" från ATS med 8.5" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
20"-fälg från ATS av modellen Competition 2 Matt Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 30 mm.