Med ett pris på 6249 kronor är Breyton Spirit R Matt Gun metal ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Breyton Spirit R Matt Gun metal har en fälgbredd på 10". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Glöm inte kolla att ET 46 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72.5 mm. Breyton Spirit R Matt Gun metal kan du köpa från BytHjul för endast 6249 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 249 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | Spirit R Matt Gun metal |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
Breyton Spirit R Matt Gun metal, 20"-fälg, 10" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 30 mm.
20"-fälg av modellen Spirit R Matt Gun metal från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 46 mm.
Spirit R Matt Black från Breyton. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 46 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Fälg från Breyton på 20" med modellnamnet Spirit R Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 10" och ET-måttet är 46 mm.