Breyton GTS2 Silver är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Breyton. Fälgens bredd är 10". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Centrumhålet är 74.1 mm stort. Du hittar mer information om Breyton GTS2 Silver genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 199 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | GTS2 Silver |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
Fälg från Breyton på 20" med modellnamnet GTS2 Gun Metal. Bultcirkeln är 5/120, bredden 10" och ET-måttet är 35 mm.
GTS2 Matt Black från Breyton. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
20"-fälg från Breyton av modellen GTS2 Matt Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 20" och ET-måttet 46 mm.
GTS2 Gun Metal från Breyton. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 46 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.