Om du letar efter bra 20"-fälgar kan Breyton GTS Black vara värt att ta en titt på. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Breyton GTS Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 120 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/120.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72.5 mm. BytHjul säljer idag Breyton GTS Black för 5269 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 269 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | GTS Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
Fälg från Breyton på 20" med modellnamnet GTS Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 35 mm.
GTS Gun Metal från Breyton är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/120.
GTS Black 19" från Breyton med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
GTS Black från Breyton. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.