Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4700 kronorsklassen. Fälgen heter Stilo Black Machined Face och den tillverkas av MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 45 mm. MAK Stilo Black Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 66 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4693 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 693 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stilo Black Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66 mm |
Fälg från MAK på 20" med modellnamnet Stilo-D Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9.5" och ET-måttet är 22 mm.
20"-fälg av modellen Stilo-D Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 50 mm.
Stilo Black Machined Face Bronze från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
20"-fälg från MAK av modellen Stilo Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 27 mm.