Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2200 kronorsklassen. Fälgen heter 80 Gloss Black och den tillverkas av MSW. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/100.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 46 mm. Denna variant av 80 Gloss Black har ett navhål/centrumhål som är 57.1 mm stort. MSW 80 Gloss Black kan du köpa från BytHjul för endast 2195 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 195 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
MSW 80 Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 46.
80 Gloss Black Polished från MSW är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 46 mm. Bultcirkeln är 5/112.
MSW 80 Gloss Black Polished, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 46 mm.
16"-fälg från MSW av modellen 80 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 16" och ET-måttet 46 mm.