Detta är en MSW-fälg av modellen 80 Gloss Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 46 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 57.1 mm stort. BytHjul säljer idag MSW 80 Gloss Black för 2195 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 195 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
80 Gloss Black Polished från MSW är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 46 mm. Bultcirkeln är 5/112.
17"-fälg från MSW av modellen 80 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/100, bredden 17" och ET-måttet 46 mm.
MSW 80 Gloss Black Polished, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 46 mm.
16"-fälg från MSW av modellen 80 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 16" och ET-måttet 46 mm.