Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2300 kronorsklassen. Fälgen heter 80 Gloss Black Polished och den tillverkas av MSW. Denna fälg är 7" bred. MSW 80 Gloss Black Polished har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 46 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 57.1 mm. BytHjul säljer idag MSW 80 Gloss Black Polished för 2250 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 250 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
MSW 80 Gloss Black Polished, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 46 mm.
MSW 80 Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 46.
17"-fälg från MSW av modellen 80 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/100, bredden 17" och ET-måttet 46 mm.
16"-fälg från MSW av modellen 80 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 16" och ET-måttet 46 mm.