En snygg fälg på 20" från MSW. Denna modell har MSW valt att kalla för 52 Black. Bredden på denna fälg är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 52 Black är 5/108.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 73 mm. BytHjul säljer MSW 52 Black 20" i sin webbshop för 3999 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 999 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 52 Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MSW 52 Grey/Polished är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
52 Black från MSW är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet 52 Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
52 Black 20" från MSW med 8.5" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.