Om du letar efter bra 20"-fälgar kan MSW 52 Grey/Polished vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 8.5" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 52 Grey/Polished är 5/108.
Inpressningsdjupet för MSW 52 Grey/Polished är 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 73 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MSW 52 Grey/Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4092 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 092 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 52 Grey/Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73 mm |
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet 52 Grey/Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 30 mm.
20"-fälg från MSW av modellen 52 Grey/Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
52 Grey/Polished från MSW är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
52 Black från MSW. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.