MSW har många snygga fälgar i sitt utbud och 52 Black 20" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 52 Black är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 73 mm stort. En uppsättning MSW 52 Black kan bli din för endast 3999 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 999 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 52 Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73 mm |
20"-fälg från MSW av modellen 52 Grey/Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
52 Black 20" från MSW med 8.5" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet 52 Grey/Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 30 mm.
52 Black från MSW är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.