En snygg fälg på 20" från MSW. Denna modell har MSW valt att kalla för 52 Black. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". MSW 52 Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Denna variant av 52 Black har ett navhål/centrumhål som är 73 mm stort. En uppsättning MSW 52 Black kan bli din för endast 3999 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 999 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 52 Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 73 mm |
52 Grey/Polished från MSW är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet 52 Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
52 Black 20" från MSW med 8.5" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
52 Black från MSW. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.