Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4000 kronorsklassen. Fälgen heter 52 Black och den tillverkas av MSW. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MSW 52 Black har en fälgbredd på 8.5". MSW 52 Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 30 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 73 mm. BytHjul säljer idag MSW 52 Black för 3999 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 999 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 52 Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 73 mm |
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet 52 Grey/Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 30 mm.
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet 52 Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
20"-fälg från MSW av modellen 52 Grey/Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
52 Black från MSW är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.