MSW 52 Grey/Polished är en fälg på 20" från MSW. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Fälgens ET-mått är 35 mm. Centrumhålet på denna fälg är 73 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MSW 52 Grey/Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4092 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 092 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 52 Grey/Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 73 mm |
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet 52 Grey/Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 30 mm.
20"-fälg från MSW av modellen 52 Grey/Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MSW 52 Grey/Polished är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
52 Black från MSW är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.