Om du letar efter bra 21"-fälgar kan MSW 50 Matt Gunmetal Polished vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MSW 50 Matt Gunmetal Polished har en fälgbredd på 10.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 50 Matt Gunmetal Polished är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 19 mm. Centrumhålet är 66.6 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MSW 50 Matt Gunmetal Polished 21".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 110 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Matt Gunmetal Polished |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 19 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
21"-fälg av modellen 50 Matt Gunmetal Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 43 mm.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 19 mm. MSW 50 Gloss Black är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
MSW 50 Matt Gunmetal Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 48.
Fälg från MSW på 22" med modellnamnet 50 Matt Gunmetal Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 45 mm.