MSW 80 Gloss Black är en av våra 16"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MSW. Fälgens bredd är 6.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 41 mm. Centrumhålet är 57.1 mm stort. En uppsättning MSW 80 Gloss Black kan bli din för endast 1629 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 629 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
16"-fälg av modellen 80 Gloss Black Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 41 mm.
MSW 80 Gloss Black, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.
MSW 80 Gloss Black Polished, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 46 mm.
16"-fälg från MSW av modellen 80 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 16" och ET-måttet 46 mm.